Dermatoloji doktorumuzdan muayene ve randevu için formu gönderiniz.


Özellikle ergenlik döneminde sık görülen deri hastalığıdır. 12-18 yaş  arasındaki kişilerin %40’ında görülür.  Yağ bezlerinin aşırı aktivitesi ile oluşan kabarıklık ve bunların içinde bakterilerin çoğalmasıyla oluşan sivilcelerdir. Yüz, boyun, sırt ve gövdede görülür.

Genetik olarak yatkın kişilerde yağ salgısının deri dışına atıldığı kıl kökü çevresinde bulunan yağ bezi kanalında kalınlaşma ve buradaki hücrelerin yapışkanlığında artmadan dolayı kanalın tıkanmaya meyilli olması önemli bir faktördür. Diğer faktörler ergenlik döneminde artan yağ salgısının bu kanalda birikerek komedon adı verilen siyah ya da beyaz noktaları oluşturmasıdır. Çok terleme, yağlı kremler,  makyaj kullanımı ve kalitesiz cilt temizleyicilerin kullanılması akne oluşumunu artırır.

Akne ile karaciğer bozukluğu arasında bir ilişki bulunmamaktadır.Aknede genetik bir yatkınlık vardır, ancak anne ve babada akne olmasa da bireyde şiddetli akne olabilir.

Akne kronik olması, psikolojik stres oluşturması, tedavi edilmeyince kalıcı izler bırakabilmesi nedeniyle tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Eşlik eden farklı hastalıkların bulunabilmesi, bazı ilaçların akne oluşturması ve piyasada uygunsuz çok sayda ürünün akne tedavisinde denemesi gibi pek çok nedenden dolayı mutlaka bir doktor tarafından tercihen de (özellikle şiddetli olgular) dermatoloji uzmanı tarafından tedavi edilmesi gereken hastalıktır.

FOTONAFraksiyonel Lazerle Akne İzi Tedavisi:

Bazı insanlarda ergenlik çağında akne(sivilce) hastalığı şiddetli seyredebilir. Bu insanlarda aknenin (sivilcenin) iyileşmesinden sonra derin çukur şeklinde izler kalması mümkündür.

İşlem kansız bir işlem olup, anestezi uygulamadan yapılır. Akne izinin şiddetine bağlı olarak seans sayısı 2 ila 5 arasında değişebilir. Seans sayısına doktorumuz hastayı muayene ettikten sonra karar verir.

Fraksiyonel Erbiyum:YAG lazer cihazı, derinin mikron çaplarında derinlerine doğru etki ederek fibroblast hücrelerini uyarır ve hücrelerin kollajen üretimini artırır, bu sayede deride yenilenme olur deri eski düzgün haline döner.

Detaylı tedavi ve fiyat Bilgisi almak için formu doldurunuz

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Telefon (gerekli)

Mesajınız