Çarpık bacak düzeltme, ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki yöntemle mümkündür. Kemiğe yönelik işlemler, yani ameliyatlı yöntem bir hayli zor ve riskli olduğundan, genelde ameliyatsız yöntemle çarpık veya parantez bacak düzeltme tercih edilmektedir.

Çarpık Bacak Nedir?

Çarpık bacak veya bir başka deyimle parantez bacak, kadınların en çok mücadele ettikleri konuların başında geliyor. Çarpık bacak, aslında temel olarak bacaklarda dizüstü bölümle dizaltı bölüm arasında uyumsuzluk olmasıdır. Genelde dizüstü bölüm kalın olur, dizaltı bölümde ise ya kemik eğriliği veya bacak iç kısmında yeterli doku hacmi olmaması nedeniyle bacaklar ”o” şeklinde görünür.

Çarpık bacaklar birçok bayanda psikolojik sorunlar yaratmaktadır. Bu bayanlar etek, çizme, tayt veya dar pantolon giyememe, plaj aktivitelerinden kaçınma gibi özgürlüğü kısıtlayan sorunlarla karşı karşıya kalırlar.

Polikliniğimize müracaat eden birçok hastalarımız da, ‘Çarpık bacak nasıl düzelir’ sorusunu bize sormaktalar. Bu yazımızda, çarpık bacak tedavi yöntemlerini inceleyeceğiz.

Ameliyatsız Bacak Estetiği

Çarpık bacak düzeltme, ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki yöntemle mümkündür. Kemiğe yönelik işlemler, yani ameliyatlı yöntem bir hayli zor ve riskli olduğundan, genelde ameliyatsız yöntemle çarpık veya parantez bacak düzeltme tercih edilmektedir.

Peki, ameliyatız çarpık bacak tedavisi nasıl gerçekleştirilmektedir? Yukarıda da işaret ettiğimiz gibi, çarpık bacakların temel nedeni dizaltı bölümde yeterli doku hacminin olmamasıdır, yani bacakları yukarı kısma göre çok ince olmasıdır. İnce olan bu bölgeye yağ transferi yapmakla veya kalıcı doğal dolgular enjekte etmekle çarpık bacak sorunu giderilebilmektedir.

Yağ transferi: Yapılan klinik araştırmalar ve birçok çarpık bacak estetiği yapan doktorların tecrübesi, yağ transferi ile düzeltilen bacakların sonraki dönemde hızla eski haline döndüğünü işaret etmektedir. Bacakların kalın bölümlerinden alınıp ince bölümlerine transfer edilen yağ dokuları bir süre sonra vücut tarafından absorbe edilmektedir. Bu da, hastalarda hayal kırıklığına neden olmaktadır. Diğer dolgu işleminde ise Hidrofilik jel kullanılarak görüntünün süresi 8 yıla kadar uzatılır.

Ameliyatsız çarpık bacak estetiği hangi yöntemle yapılırsa yapılsın uzman doktor tarafından ve hijyenik şartlara cevap veren klinik ortamda yapılmalıdır. Çaprık bacak estetiği, ince bacak kalınlaştırma veya bacak şekillendirme gibi konularla polikliniğimize müracaat eden hastalar öncelikle uzman doktorumuz tarafından ücretsiz muayene olunmakta ve izlenecek tedavi yöntemi hakkında bilgilendirilmektedirler.

Detaylı tedavi ve fiyat bilgisi almak için formu doldurunuz

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Telefon (gerekli)

Mesajınız