Ameliyatsız meme büyütme de kullanılan yöntemler; yağ enjeksiyonu ve invaziv, cerrahi olmayan bir yol sağlayan hidrofilik jeldir.
Yağ enjeksiyonu; vücudun düzeltilmesi ya da hacim kazandırılması istenilen bölgelerine, kişinin kendi dokularından alınan yağların, kişinin ihtiyaç duyduğu bölgelerine enjekte edilmesi işlemidir. Yağ enjeksiyonu işleminde, aktarılan yağların neredeyse yarısı 6 Ay’a kadar kalıcılığını koruyabilmektedir.

Hidrofilik jel de ise, uzun süreli klinik etki 5 ila 8 yıla kadar sürdürülmektedir. Bu nedenle hidrofilik jel, dolgunlaştırma ve büyütme işlemlerinde daha çok tercih edilmektedir. Hidrofilik jel de dolgu maddesi sadece iğne ucu kadar açılan delikten memeye enjekte edilmekte ve işlem sonrası delik yara bandı ile kapatılmaktadır. İşleme başlamadan memeler lokal olarak uyuşturulmaktadır. İşlemin temel özelliği ameliyat sonrası iyileşme döneminin kısa olmasıdır.

Bize kalça estetiği ile ilgili müracaat eden hasta ile doktor görüştürülür. Görüşme zamanı, hastanın sorunları dinlenir ve beklentilerinin neler olduğu belirlenir. Daha sonra hastaya Aquafilling hakkında detaylı bilgi verilir ve diğer yöntemlere göre avantajlarının neler olduğu anlatılır. Daha sonra polikliniğimizde Aquafilling yaptıranların öncesi-sonrası resimleri hastaya gösterilir. Hasta Aquafilling yöntemi ile ameliyatsız kalça estetiği yaptırmaya karar verdiği zaman işlem odasına alınır.
İşlem odasında hastanın uygulamadan önceki resimleri çekilir ve dolgu yapılacak bölgeler işaretlenir. Polikliniğimizde Aquafilling ile kalça şekillendirme, Jorge Quezada tarafından oluşturulan ‘kalça çekiciliği kriterleri’ temel alınarak yapılır. Bu kriterlere göre, kalçanın çekici görünmesi için dolgunlaştırılması gereken yerler resimde işaretlenmiştir. Uzman doktor tarafından, hasta üzerinde işaretlenen bu bölgelere Aquafilling dolgu enjekte edilir. Sonuçta ortaya estetik ve çekici popo elde edilir.
Daha sonra hastaya, uygulama sonrasında uyacağı prosedürler anlatılır. 1 ay sonra hasta kontrole çağrılır. Daha sonrakı dönemlerde de hasta ile iletişim halinde bulunulur ve herhangi sorun olması durumunda polikliniğe çağrılır.
  • Hasta için travma oluşturmayan ve cerrahi olmayan bir işlemdir.
  • Aquafilling dolgusu insan dokularıyla yüksek uyuma sahip bir biyolojik maddedir; bilesiminin %98’inin sudan olusması sayesinde insan vücudunun dogal görünümünü verir.
  • Uzun süreli etki sağlar. Kalıcılık süresi 5 ila 8 sene arasındadır.
  • Uygulama sonrası silikon popo ameliyatında olduğu gibi popoda herhangi iz kalmaz. Dolgu maddesi sadece iğne ucu kadar açılan delikten popoya enjekte edilmekte ve işlem sonrası delik kapatılmaktadır.
  • Uygulama için hastanede yatmaya gerek yok. İşlem 30-40 dakika gibi kısa sürede tamamlanır.
  • Uygulamadan kısa süre sonra hasta sosyal yaşantısına ve iş yaşamına dönebilir.
  • Yumuşak dokularla doğal kıvamda olması, popoların doğal görünümünü sağlar; aynı zamanda duyu hassasiyeti de tamamen korunmuş olur.
Güzel kelimesini kullandığınızda ilk aklımıza kadınlar gelir. Aslında istisnasız tüm kadınlar güzeldir. Ama bazılarını diğerlerinden daha çekici, daha sevecen kılan özellikler vardır. Bu özelliklerin başında da özgüven gelir. Özgüven kadınların güzelliklerinin farkında olması ve daha da güzelleşmek için çaba sarf etmesidir.
Özgüven eksikliği neden kaynaklanır? Bazı kadınlar hafif estetik kusurlarını kendilerine çok dert eder ve herkesin bu kusurunun farkında olduğunu zannederek depresyona girer. Bu bazılarında burun eğriliği, bazılarında kepçe kulak, bazılarında da küçük memeler veya popolar olabilir. Ama artık günümüzde bunların hiçbirisi sorun değil. Bu sorunların bazıları estetik ameliyatla, bazıları da ameliyatsız yöntemlerle çözülmektedir. Artık özgüveni geri getirmenin ve içimizdeki güzelliği keşfetmenin zamanı.
Son zamanlar kadınlarımız tarafından çok talep gören uygulamalardan biri de kalça büyütme ameliyatıdır. ‘Brezilya poposu’ olarak da tabir edilen bu ameliyatın bu ülkenin adıyla anılması hiç tesadüfi değildir. İnce bel ve dolgun kalça ile Brezilya kadını şu anda dünyanın güzel kadın trendi olmuş durumdadır. Büyük ve güzel popo Brezilyalı kadınların genetik mirasında olabilir, ama diğer ülke kadınları da farklı kalça büyütme yöntemleri ile Brezilya kadınlarından hiç geri kalmıyorlar.
Yazımızda ‘Kalça nasıl büyür?’ sorusuna geniş bir şekilde cevap vereceğiz, ama ilk önce Türk kadınlarının popo büyütme ile ilgili ne bildiklerine ve hangi yöntemleri tercih ettiklerine göz atalım. İnternet ortamında, yaptığımız küçük bir araştırma sonucu kadınlarımızın kalça büyütme konusunda merak ettiklerini ortaya çıkardık. Google arama motorunda kalça estetiği ile ilgili en fazla aranan kelimelerden bazılarını size aktaralım:
– Kalça büyütme yolları,
– Kalça büyütme hareketleri,
– Kalça büyütme egzersizleri,
– Kalça egzersizleri,
– Kalça büyütme yöntemleri,
– Ameliyatsız kalça büyütme,
– Kalça nasıl büyür,
– Kalça büyütmek için… diye devam eder.
Aranan kelimelere dikkat ettiniz mi? Çoğu kadın dolgun bir kalça arzu etse de, bunu ameliyatsız bir yöntemle halletmek istiyor. Oysa şimdi anlatacağımız ‘Aquafilling yöntemi ile popo büyütme’ uygulamasını dikkate almazsak, kalçalar sadece ameliyat yöntemi ile büyütülebiliyordu. Bu yöntemler yağ transferi ve silikon kalça ameliyatlarıydı. Demek ki, kadınlar ağrısız, acısız, travmasız bir şekilde dolgun kalça istiyor. Bu tercihlerinde kadınlarımıza sonuna kadar hak veriyorum. Artık modern çağda, popo büyütmek için günlerce hastanede yatmaya gerek yok. 30-40 dakikalık bir yöntemle yeni dolgun popolara kavuşmak mümkündür.
Kalça büyütme ameliyatı fiyatlarını araştıranlar bilir. Bu ameliyatlar masraflı olur. Ama diğer kalça büyütme estetiği yöntemleri ile karşılaştırma yaparsak Aquafilling yöntemi daha hesaplıdır.

Diğer popo büyütme ameliyatı yöntemlerinin tek dezavantajı fiyatlar değildir. Örneğin yağ enjeksiyonu ile popo büyütme yaptıranların en çok şikâyet ettikleri konu yağın çok kısa bir sürede erimesidir. Yağ transferi ile kalça büyütme zamanı popoya enjekte edilen yağların yüzde 70-e kadarının çok kısa sürede eridiği gözlemlenmektedir. Ama Aquafilling kalça estetiği ile büyütülen popo dolgunluğunu en az 5 sene korumaktadır. Bazı hastalarda bu 8 seneye kadar çıkmaktadır.

Veya silikon popo ameliyatı. Bu yöntemle kalça estetiği yaptıranların en büyük şikâyeti yapay durması, vücutta fazladan bir yükmüş gibi his oluşturması, zamanla buruşması-yapışması ve uzman ellerde yapılmamasından kaynaklı olarak içeride hareket etmesi yönündedir. Oysa, Aquafilling yaptıranlar bilir, bu yöntemle kalça estetiği yaptırdığımızda enjekte edilen edilen dolgu yumuşak dokuların kıvamında olduğu için tamamen doğal görünür ve vücuttan bir parça gibi izlenim oluşturur. Aynı zamanda, duyu kaybı da yaşanmaz.
Aquafillingin zararları yok mu diye soranlar olabilir. Bu konuda defalarca tarafsız araştırmalar yapılmıştır. Araştırma detaylarına Ameliyatsız Meme Büyütme yazımızda ulaşabilirsiniz. Kısaca şunu ifade edelim: Tamamen doğal bir madde olan Aquafilling hidrofilik jeli vücutta hiçbir yan etki oluşturmaz. Jel göçü, en_amasyon, parçalara ayrılma ve enjeksiyon bölgesinde infltrasyon gözlenmez.

Detaylı tedavi ve fiyat bilgisi almak için formu doldurunuz

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Telefon (gerekli)

Mesajınız