Dermatoloji doktorumuzdan muayene ve randevu için formu gönderiniz.


Benlerin %90‘ı sonradan oluşur sadece %10‘u doğuştan vardır. Ergenlik döneminde ben oluşumu artar benlerin en çok çıktığı dönem 20-30 yaşlardır. İleri yaşlarda yeni ben oluşumu dikkatli incelenmelidir. Sıradan benlerden  kanser gelişme riski düşüktür, benlerin kesilmesi, oynanması kanser riskini artırmaz.

Doğuştan olan benlere konjenital  nevüs denir. Bunlardan da  10 cm çapından büyük olanlara dev konjenital nevüs  ismi verilir. Bu benlerde ben kanseri  gelişme olasılığı diğer benlerden yüksek olduğundan dolayı düzenli olarak takip edilmesi gerekmektedir.

Güneşe maruz kalmak  diğer deri kanserlerini artırdığı gibi ben kanseri  riskini de artırır. Özellikle çocuk yaşta su toplayacak kadar güneş yanığı olan insanlarda ben kanseri riski çok artar.

Eskiden var olan benlerde şekil değişikliği, hızla büyüme, renk değişikliği tespit edilirse dermatoloji uzmanına başvurmanız gerekir.

Benler  gözle ve dermatoskopi  cihazı  ile incelenir, resimleri çekilir, kayıtları tutulur , tekrar kontrole geldiğiniz zaman eski resimleri ile karşılaştırma yapılır.

Benlerinizle ilgili dermatoloji doktorundan ben tedavisi veya ben alımı hakkında bilgi almak için bizi arayabilir veya form gönderebilirsiniz.

FOTONALAZERLE BEN ALIMI

Farklı bölgelerde farklı sayılarda ve farklı renklerde meydana çıkan benleri aldırmak için birçok yöntem geliştirilmiştir.  Tedaviden hemen sonra beninizin büyüklüğü kadar kabuk oluşur; 1 hafta içinde kabuk düşer ve 1 ay içinde hiçbir iz kalmaz. Fraksiyonel  lazer bugün birçok leke giderici operasyonlarda veya gençleştirme operasyonlarında başrol oynar. Yine aynı şekilde ben aldırmak için başvurulmaktadır. 

Detaylı tedavi ve fiyat bilgisi almak için formu doldurunuz

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Telefon (gerekli)

Mesajınız