Cilt çatlakları özellikle kadınlarda görülmekle birlikte, ergenlik döneminde hızlı kilo alıp verme durumlarında ve gebelik döneminde gözlenen bir cilt sorunudur. Stria ya da gebeliğe bağlı karın çatlakları çoğu kadının en büyük sorunlarından biridir. Kalça, basen, karın ve meme bölgelerinde cilt altı yağ dokusu fazla olduğu için, en çok bu bölgelerde çatlak oluşmaktadır. Gebelik sonrası rengi açılıp biraz düzelse de çoğunlukla görüntü rahatsız edicidir. Gebeliğe bağlı bu çatlaklar derinin elastikiyetinin o bölgede zorlanması ya da kaybı sonucu oluşur. Fraksiyonel lazer tedavisi ile bu alanın derinlerindeki esas problemi yani dokunun yenilenmesi hedeflenir.

Gebelik sırasında oluşan çatlaklar, fraksiyonel lazer işlemi ile küçültülür ve cildin görünümü önemli oranda düzeltilir. Çatlakların erken evrede gelişenlerinde, henüz doku hücrelerinin tamamı yok olmadığı  için başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.  Etki mekanizması, çatlak dokusundaki bozuk bağ dokunun mikro atımlarla silinmesine dayanır. Derinin sorunlarına göre seans aralıkları kişiye özel olarak ayarlanabilir, ama ortalama 4 haftalık aralıklarla 3-8 seans olarak uygulanır.

Tedavinin Uygulanış Biçimi    

Lazerin gönderiliş şekli ve dozu doktor tarafından belirlenir. Çatlaklar lazer ışınları ile taranır.

Cilt Çatlakları Neden Oluşur ?

  Hızlı kilo alma ve hızlı kilo verme

  Derinin hassas ve ince olması

  Hormonal değişimler

  Hamilelik ve doğum

  Derinin gerilip gevşemesi gibi sebepler ile oluşur.

Çatlak Tedavisi Kaç Seans Yapılır ?

Lazer ile çatlak tedavisi, çatlakların evresine göre seanslandırılır. Bunun için öncelikle muayene olmak gerekir. En az 2 seans başlangıç için kemikleşmiş bir sayıdır. Tedavi başarısına göre süreç arttırılır.

Uygulama Süresi   

Uygulama süresi çatlakların sayısına ve uygulama alanına göre değişmekle birlikte küçük alanlarda süre 20 dakikadır.

Kullanılan Lazer Sistemi Nedir ?

Kullanılan lazer sistemi çatlak tedavisi için fraksiyonel lazerdir. Bu lazer hem çatlakları tedavi eder hemde deriyi sıkılaştırır, yeniler ve hücre yapımını uyardığı için cilt sağlığını destekler. Kliniğimizde  Fotona SP Spectro Fraksiyonel lazer kullanılmaktadır.

Uygulama İle İlgili Bilgiler

Çatlak tedavisi, lazer ışınları ile yapılan bir işlem olduğu için uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bu unsurlar aşina olduğumuz gibi unsurlardır. Yani tüm lazer işlemlerinden sonra olduğu gibi güneşten ve sudan korunmak özellikle işlemden sonraki 3 gün için çok kritiktir.

İşlem yapılan bölgede tedavi kalıcıdır. Fakat tekrar kilo alıp verme, hamile kalma, doğum yapma ve derinin gerilip gevşemesi sonucu yeniden çatlaklar oluşabilir. Buna ek olarak çatlakların yerleşmesini beklemeden çatlaklara önlem almak önemlidir.

Lazer ile Çatlak Tedavisi Fiyatları Nelerdir ?

Bu tedavinin fiyatları çatlakların sayısı, derinliği, bulunduğu bölge ve çatlakların evresine göre değişir. En doğru bilgi için muayene sağlıklı bir adım olacaktır.

Detaylı tedavi ve fiyat bilgisi almak için formu doldurunuz

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Telefon (gerekli)

Mesajınız