Aquashine + Somon DNA + Regen PRP üçlüsü ile Cilt gençleştirmede kombine yaklaşım

Yıllar izlerini en çok ciltte bırakır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte ciltte çizgiler, kırışıklıklar, sarkma, çökme, nem ve elastikiyet kaybı gibi kusurlar meydana gelmektedir. Bu kusurları gidermek için çeşitli cilt gençleştirme teknikleri geliştirilmiş, cilt bakım ürünleri ve cilt gençleştirme kremleri üretilmiştir. Ama şurası bir gerçektir ki, bir kusuru giderirken diğerinin devam etmesi, yaşlanma sürecini pek de etkilemez. Bundan dolayı, artık cilt gençleştirme uygulamalarında kombine yaklaşım tarzını benimsemenin zamanı gelmiştir diyebiliriz.

Peki, kombine tedavide sunulan cilt gençleştirme yöntemleri hangileridir ve bu yöntemlerin cildimizdeki etkisi nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim:

Aquashine

Aslında Aquashine özel içerikli mezoterapi ile cilt gençleştirme yöntemidir diyebiliriz. İçeriğindeki yüksek konsantrasyondaki çapraz bağ içermeyen saf hyaluronik asit sayesinde cildi nemlendirir. İçeriğinde zengin multivitamin ve mineral de bulunduğundan cildi besleme görevi de görür.

Aquashine mezoterapi ürünü içerisinde 4 peptid, 24 aminoasit, 14 vitamin, 8 mineral ve koenzim bulunmaktadır.

Somon DNA

Yapılan bilimsel araştırmalara göre ciltte eksilen proteinleri tamamlayabilen en iyi kaynağın somon balığı DNA’sı olduğu kanıtlanmıştır. Somon balıklarının sütünden elde edilen serumun deri altına enjekte edilmesi ile birlikte cildin ihtiyaç duyduğu, fakat yaşlanma, aşırı UV ışınları, sigara, alkol gibi olumsuz etkenlerden dolayı sağlanamayan proteinler tamamlanır.

Somon DNA cilt gençleştirme tedavisi 2-3 hafta arayla birkaç seans uygulanmaktadır. Her uygulama 15-30 dakika sürmektedir.

Aşağıdaki sorunların giderilmesinde daha çok kullanılır:
-Cildin gençleşmesi, onarılması ve yenilenmesinde,
-Göz çevresinin aydınlatılmasında ve şişliklerin giderilmesinde,
-Hamilelik sonrasında veya kilo alıp verme sonucunda meydana gelen cilt çatlakları tedavisinde.

Regen PRP
İsviçreli biyoteknoloji firması Regenlab tarafından üretilen Regenkit Cellular Matrix® tüpünde üretilen serum, kanımızdaki “iyileştirici/gençleştirici hücreler” olan trombositlerin üretimini olması gereken seviyede hızla çoğaltırken, Hyaluronik Asit de bu değerli hücrelerin arasındaki besin alışverişini sağlıyor.
Regenkit Cellular Matrix®’in en önemli bir diğer özelliği; serumun kişiye verildiği sırada hala canlı olan trombositlerin, deri altında canlılıklarını koruyarak büyüme faktörlerini salgılamaya devam etmelerini sağlamasıdır. Bu nedenle kişiden alınan kanla hazırlanan PRP serumu en fazla iki saat içinde aynı kişiye uygulanmalıdır.

Kombine Uygulama Seansları

Şimdi kafanızda şöyle bir soru işareti oluşmuş olabilir: ‘Bütün bu uygulamaların hepsi güzel ve hemen hemen hepsine ihtiyacım var. Hangi uygulamadan kaç seans uygulanacaktır?’

Öncelikle, cildinde hasar veya yaşlanma izleri oluşmakla beraber, ameliyatsız ve doğal cilt gençleştirme yöntemleri ile tedavi görmeyi tercih eden hastalarımız polikliniğimize müracaat ediyor. Uzman dermatoloji doktorumuz kapsamlı cilt analizini gerçekleştirdikten sonra, cildinizin ihtiyacına göre, hangi uygulamadan kaç seans yapılacağına karar vermektedir.

Doktor bulunmayan ortamlarda rastgele uygulanan tedavilerle cildinizi tahriş etmeyin.

Detaylı tedavi ve fiyat bilgisi almak için formu doldurunuz

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Telefon (gerekli)

Mesajınız