Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon tedavisi, belirli bir dalga boyunda ışık demeti ile kıl kökünün ısıtılarak kalıcı olarak yok edilmesi prensibine dayanır. Lazer Epilasyon, yetişkin bireylere güvenle uygulanabilen konforlu, az acılı bir yöntem olup doktor kontrolünde uygulanması gereken bir tedavi türüdür.

Kıl köklerinin birden fazla fazı olduğundan tedavinin her seansına %15-30 civarında kalıcı kıl kaybı oluşur. Ortalama 5-6 seansta tüylerden olarak kurtulunur. Tedavinin seans süresi bölgeye göre değişkenlik göstermekte olup komple vücut seansı ortalama 1 saattir.

Lazer epilasyon çeşitlerini bitiş oranı ve sağlıklı epilasyon açısından kıyasladığımızda öne Alexandrate türü çıkar. Bunun sebebi kullanılan dalga boyunun (755 nm) birçok deri tipinde ve kıl kalınlığında uygulanabilir olması ve netice vermesidir.

Kliniğimizde lazer epilasyon tedavisinde başarılı sonuçlar için 2 farklı cihaz kullanılmaktadır.

Alexandrite Gentle Lase Pro Candela

GentleLase-Pro

Melanin pigmentine en etkili dalga boyu olan 750 nm en yakın lazer cihazı 755 nm lik Alexandrite cihazı olduğundan bu cihazlar epilasyon için en ideal cihazlardır. Cihazımız en son teknoloji ürünü olup açık ten renkli ve koyu kıllı insanlarda, kalın kıllarda çok etkilidir.

Fotona SP Spectro Nd:YAG

FOTONA

Nd:YAG lazer ise her türlü ten renginde ve ince ayva tüylerde çok etkilidir. Polikliniğimizde kombine yapılan lazer epilasyon işlemleri ile çok iyi sonuçlar elde edilmektedir. Vücudun birçok yerlerine PRO CANDELA cihazımız ile işlem yapılırken, yüz bölgesine Nd:YAG lazer cihazımız ile uygulama yapılmaktadır.

Endokrin bozukluğu veya adet düzensizliği olan hastalarda muayene ve araştırma yapılmalıdır

Hamilelikle ilgili kanıta dayalı bir risk olmamasına rağmen tedavi yinede doğum sonrasına bırakılmalıdır.

Epilasyon için kullanılan lazerin dalga boyu derideki melanin pigmentleri de hedef aldığından koyu tenli kişilerde yanık riski ve hiper pigmentasyon riski mevcuttur. Bu sebeple ten rengine uygun ve doğru dozlarda tedaviyi doktor kontrolünde uzman kişilerce yaptırmak en doğrusudur.

Epilasyon için en uygun hasta beyaz tenli siyah kıl tipindeki kişilerdir. Tüylerin rengi sarı, beyaz, kızıl ise lazer epilasyon bu tipteki kılı görmez ve sonuç alınamaz.

Epilasyondan en az 3-4 hafta öncesinde bronzlaşmamış ve solaryuma girmemiş olmak gerekir.

Minimum 3 hafta itibariyle kılların kökten alınmamış olması lazımdır.

Tüy sarartıcı kullanılmamış olması gerekmektedir.

Güneş koruyucu, güneş görebilecek alanlarda ihmal etmeden kullanılmalıdır.

Epilasyon uygulaması yapılan alan için iki gün süreyle kese peeling gibi tahriş edici uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Epilasyon işlemini takip eden iki gün boyunca uygulama bölgelerine çok sıcak su uygulamasından kaçınılmalıdır.

Epilasyon yapılan bölgelerde kökten alım işlemlerine (ağda, cımbız, ip vs.) son verilmelidir. Aksi halde tedavini seyri olumsuz etkilenir.

Detaylı tedavi ve kampanyalı fiyatlarımız için formu doldurunuz

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Telefon (gerekli)

Mesajınız