Lazer liposuction uygulaması ile yağ hücreleri lazer enerjisi ile fonksiyon göremeyip parçalanıyor ve vücuttan atılıyor. Lazer enerjisi aynı zamanda alt deriyi etkileyerek kollajen ve elastik lifleri uyarıyor.

Hangi bölgelere uygulanabilir?

Cilt altı yağ bulunan her yerde yapılması mümkündür. Çene altı (gıdı) sarkmalarında, karın, bel, sırt, basen, bacaklar, diz içleri, alt bacak, ayak bilekleri, kollar,  uygulama yapılabilen alanlardır. Bunun yanı sıra; erkeklerde jinekomasti (meme büyümesi) tedavisinde uygulanmaktadır. Ayrıca daha önce liposuction uygulanmış, düzgün ve yeterli miktarda yağ alınamamış alanlarda da kullanılabilir.

Nasıl uygulanır?

Önce uçlarından lazer ışınları gönderilen 2-3 milimetre kalınlığındaki fiberkanüller ile yağlar parçalanır. Katı haldeki yağlar sıvılaştırılarak klasik liposuctiona göre daha ince olan 3-4 milimetrelik kanüller ile negatif basınç altında çekilir. İnce kanüller sayesinde klasik liposuctiona göre daha küçük, milimetrik kesiler yapılır, dolayısı ile iz sorunu yaşanmaz. Operasyon sonrası ilk gece ağrı minimal düzeydedir. Ufak ağrı kesiciler ve serum verilmesi dışında bir uygulama gerektirmez. Ertesi sabah hastalar yürüyerek evlerine gidebilirler. Daha az morluk görülür, bu görünüm ortalama 10 gün içerisinde ortadan kalkar. Hastalar birkaç gün istirahat ettikten sonra normal yaşamlarına dönerler. Hastalarda lazer liposuction yapılan bölgelerde yağ parçalanması ameliyattan sonra da devam eder. Parçalanan yağlar vücut tarafından iki ay içinde emilir.

Detaylı tedavi ve fiyat Bilgisi almak için formu doldurunuz

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Telefon (gerekli)

Mesajınız