Polikliniğimizde dövme silme işlemi Fotona QX-MAX Qswitch cihazı ile yapılmaktadır.

QX-MAX tek bir sistemde dört dalga boyuna sahiptir:

– 1064 nm Nd:YAG – koyu renk pigmentleri yok etmek için.

– 532 nm KTP – açık renk mürekkep için, vasküler lezyonlar ve kırmızı, mor, turuncu ve ten rengi

dövme mürekkebi.

– 650 nm dye – yeşil renk dövme mürekkebi.

– 585 nm dye – gök mavisi mürekkep ve vasküler lezyonlar.

 

Dövme silmede kullanılan cihazımız derinize vermeden, deri içindeki renkli pigmentlere ulaşır. Dövme pigmentlerinin lazeri emmesi sonucu oluşan ısının etkisiyle pigmentler parçalanır. Vücudun savunma sistemi küçük parçalara ayrılmış dövme pigmentlerini daha kolay yutar ve yok eder.

Öncelikle, fraksiyonel lazer cihazı ile dövme bulunan alan inceltir daha sonra ise Qswitch lazer ile dövme silme işlemi yapılır.

Ortalama 5-10 seans aralığındadır. Seans sayısını, dövme yapılırken uygulanan boya miktarı ve cinsi ile dövmenin amatör veya profesyonel olması belirler.
Ortalama olarak 4-6 hafta olarak düşünülmelidir. Ayda ya da 2 ayda 1 seans planlanmaktadır. Ancak Polikliniğimizde yeni bir yöntemle, fraksiyonel lazer ile kombine işlem yapıldığından, seans aralıklarını daha kısa tutarak dövmenin kaybolmasını hızlandırabiliriz.
Uygulamadan 3 hafta kadar önce, uygulama alanı güneş ve solaryumdan korunmalıdır. Tedaviden bir hafta öncesine kadar ağrı kesiciler kesilmeli, aspirin ve türevi kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa doktor kontrolünde kesilmelidir. Hamile ve emzikli hanımlara önerilmemektedir.
Geçici bir süre ile hafif ödem, kızarıklık, kabuklanma, görülebilmektedir.
Hastadan hastaya değişmekle beraber çok düşük bir ağrı hissedilmektedir. Ağrıyı azaltmak için uygulama alanını anestezik kremlerle uyuşturmak ve işlem sırasında soğuk hava ile tedavi alanını soğutmak ağrı hissini azaltmaya yardımcı olur.
Hastanın geçmişte kötü yara iyileşmesi ( keloid ve hipertrofikskar) hikâyesi varsa sorun yaşanabilir. Yeni teknoloji Q switched lazerle yapılan tedaviler de kalıcı bir leke ya da skar izi gelişmemektedir. Özellikle uygulama sonrası bakıma riayet edildiği taktirde sorun yaşanmamaktadır.
Uygulama sonrası 48 saat alana su değdirmemelidir, önerilen tedaviye uyulmalıdır. Minimum 3 hafta güneş, sauna ve solaryumdan uzak durulmalıdır. Ön görülemeyen her durumda doktorla irtibata geçilmelidir.

Detaylı tedavi ve fiyat bilgisi almak için formu doldurunuz

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Telefon (gerekli)

Mesajınız