LAZER İLE HORLAMA ve UYKU APNESİ TEDAVİSİ

NightLASE UYGULAMASI

Horlama ve uyku apnesi yaşam kalitemizi etkileyen bir rahatsızlıktır .Uyku düzenimizi bozduğu için uzun donemde kalp büyümesi , yüksek tansiyon ve erken damansa neden olabilir .Uyku sırasında geniz , yumuşak damak ve küçük dilin oluşturduğu anatomik dokular nefes alıp verirken gevşer , üst üste biner ve titreşmeye baslar, bu titreşim horlamaya dönüşür . Bunun dışında burun eğrilikleri ve geniz etleri de horlama yapabilir.
Tedavide amaç üst solunum yollarındaki bu dokularda gevşeme ve bunun sonucu olarak da havanın o bölgeden geçerken çıkardığı istenmeyen sesi engellemek amacıyla gevşeyen dokuları sıkılaştırıcı veya ortadan kaldırıcı tedavi uygulamaktır.

Tedavide Lazer kullanımı çok popüler olmuştur . Geniz bölgesi anestezik sprey ile uyuşturulur . Yumuşak damak , küçük dil ve cevre dokulara lazer uygulanır .İşlem sırasında hiç bir rahatsızlık hissedilmez . İşlem 10 – 15 dakikada biter . Horlama ertesi gün ya da en geç 1 ay içinde % 85 – 90 oranında azalır . Küçük bir hasta grubunda 2 ci ve 3 cü seanslara ihtiyaç duyulabilir . Gebelerde ve ışığa duyarlı ilaç alan hastalarda ( örneğin akne tedavilerinde ) uygulanmamalıdır .

NightLase Lazer Horlama ve Uyku Apnesi Tedavisi

Polikliniğimizde horlama ve Uyku Apnesi tedavisi Fotona Sp Spectro fraksiyonel lazer cihazı ile yapılmaktadır. Tedavi ismi NightLase uygulamasıdır.
Horlama ve diğer uyku ile ilgili sorunlar boğazın arka kısmındaki gevşek damak yapısından kaynaklanır. Nightlase gevşek damak etrafında kollajen yapısını sıkılaştırarak horlama ve uyku apnesi etkilerini %80 oranında azaltır.

Bunun dışında NightLase uygulaması ile ağız kokusundan da kurtulmuş olursunuz

 

  • Horlama tedavileri sonucunda ağızda oluşan kokularında yok edilmesini sağlar
  • Tedavimiz 3 seanstır.
  • Seans süresi 20 dk sürer.

Detaylı tedavi ve fiyat bilgisi almak için formu doldurunuz

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Telefon (gerekli)

Mesajınız