Botilinium toksin (botox) uygulaması son yıllarda cerrahi dışı estetik işlemler içerisinde en sık başvurulan yöntemdir. Özellikle yüzün üst bölgesindeki mimik kaslarının çalışmasıyla oluşan çizgileri yok etmek için kullanılır.

Koltuk Altı Terleme Botoksu :

Bazı kişilerde koltuk altları aşırı terleyebilir. Koltuk altı aşırı terlemelerinde krem tedavisi ve iyontoforez tedavileri yapılabilir. Ancak bu tedavilerin etkisi sınırlıdır, terlemeyi azaltsa bile hastayı rahatlatacak kadar etki göstermez.

İşlem yapılmadan önce nişasta testi yapılarak terlemenin şiddeti belirlenir ve fotosu çekilir. Daha sonra botoks yapılacak alanın sınırı çizilir. Bu alan içine 1 cm aralarla yüzeysel uygulama yapılır.

İşlem sırasında hasta hafif batma hissedebilir, ağrı kesici kullanmaya gerek yoktur. Her noktaya 1-2 ünite yapılır.

El ve Ayak Terleme Botoksu :

Bazı kişilerde günlük hayatını aksatacak kadar el ve ayak terlemesi olabilir. Özellikle başkasıyla görüşürken elinin aşırı terli olması, işte terli elleri nedeniyle evrakları ıslatması insanları çok rahatsız edebilir.

El ayak botoksu yüzeysel yapılır, çok sayıda noktaya 1-2 ünite olacak şekilde uygulanır. El ve ayak botoksu ağrı hissini azaltmak için tedavi kliniğimizde sinir blokajı yapılarak uygulanmaktadır.

Etki süresi 8-12 ay olup hastanın elleri ve ayakları bu süreçte kuru olur.

Botoks muayenesi ve  uygulaması Uzman Dermatoloji doktoru tarafından yapılmaktadır.

Botoks uygulaması ve kampanyalı fiyatlarımız için formu doldurunuz

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Telefon (gerekli)

Mesajınız