Dermatoloji doktorumuzdan muayene ve randevu için formu gönderiniz.


Halk arasında gece yanığı olarak da bilinen bu hastalık ani başlayan kızarıklık ve su toplaması ile şiddetli ağrıya sebebiyet vermesi dolayısıyla kişileri çok rahatsız eder .

Çocukken geçirilen suçiçeği hastalığı sonrasında insanların sinir köklerinde saklanır.

Stres ,enfeksiyon, travma ,ameliyat gibi durumlardan sonra o sinirin deride dağılımı boyunca kızarıklık su toplaması ve ağrıya sebep olur ,şiddetli ağrı yapmasının sebebi bu virüslerin sinirleri tahrip etmesidir.
Sinir hücrelerimiz yavaş bölünen ve geç yenilenen hücreler olduğundan dolayı virüslerin sinirlerde oluşturduğu hasar 4-5 ay gibi geç bir sürede onarılır bu sebepten dolayı hastalık postherpetik nevralji dediğimiz 4-5 ay süren sinir ağrısına neden olabilir . erken başlanan antiviral tedavi ile hastalık bir an önce iyileşir ve uzun süren sinir ağrılara sebep olmaz.

Su toplaması olduğu dönemlerde bulaşıcı olduğundan dolayı başka kişilerin temas etmemesi gerekir. Özellikle hamile bayanların temas etmesinden kaçınılması gerekmektedir; gebelik döneminde geçirilebilecek enfeksiyon şiddetli doğumsal anomallere sebep olabilir.

Detaylı tedavi ve fiyat bilgisi almak için formu doldurunuz

Adınız (gerekli)
E posta (gerekli)
Telefon (gerekli)

Mesajınız